Головна » 2012 » Октябрь » 17
 

Коли турки нападали, то християни від них тікали. Турки йшли з Ардянщини, дійшли були до Сигота, відти вернулися. Один християнин тікав від турків і пригнав із собою буйволів. Він поселився у Кричові. Там і були буйволи. Відти поширилися в інші села - у Крайниково, Сокирницю, Буштино, Велятино, Стеблівку.

 Було велике поле, на якому ніхто не жив, лише худоба пасла. І називали його Пусте Поле. А потім на ньому почали орати. То вже було за панщини.

За панщини людей запрягали у плу ... Читать дальше »Одна дівка нигодна ся була уддати. Та й ще ни знала прясти. Одного вечора прийшли до них свати, і мати її зачала бити. Легінь звідує: "За що її б'єте?" А мати каже: "За то, що всі стріхи попряла". Так они засватали її і пушли думу. А мати юй кужіль навила та каже: "Іди у пусту хижу і доки не опрядеш та думу не йди". І она пушла.

... Читать дальше »У давні часи жив лісник із дружиною. І в них була дочка. Незабаром мати померла. Зосталися самі батько і донька. Батько не женився, тому що дуже любив свою доню. Дівчина виросла, стала вродливою. Одного разу пішла вона в ліс по гриби і зустріла хлопця. Кожний день вона зустрічалася з ним на одній полянці. Раз дівчина прийшла, а його довго не було, вона вже хотіла йти додому, та він вийшов із-за дерева. Дівчина й питає: "Що тебе сяк довго не було?" ... Читать дальше »В одного чоловіка було багато скота. Давним-давно люди пасли худобу тільки на полонинах. Одного разу скотар заночував там. Вночі до худоби підкрадається вовк, підходить до скотаря і стає  перед ним. Показує свою лапу чоловікові і гірко плаче, простягаючи її уперед, бо в неї зайшла гілляка. Чоловік здогадався, що вовк просить допомоги і витяг велику гостру гілку. Відпустив вовка, ще й прив'язав кусочок сала. Вовк уклонився низенько головою і пішов.

... Читать дальше »На наш край не раз і не два нападали турки і татари. Одного разу вони напали на Хуст. Обступили його з усіх боків і хотіли розбити Хустський замок. Воєвода, що сидів у замку, дав знати до Драгова, аби люди ішли йому на поміч.

... Читать дальше »
У долині Тересівки є велике село Терново. Старі люди розповідають, що теперішнє Терново перед походом татарів називалося Долиною. Частково це підтверджує й літопис, який зберігається в народнім музеї в місті Ясберень (Угорщина). На північній частині теперішнього села є поле, що досі називається Долиною. Тут і було село Долина.