Головна » 2014 » Август » 15 » Як Матяш убив Поган-дівку
00:14
Як Матяш убив Поган-дівку
Давним-давно управляла Невицьким замком одна княгиня.  В народі називали її Поган-дівка, бо була дуже жорстока. Коли будувала замок, заставляла жінок, у котрих були грудні діти, здоювати себе і здавати те молоко для виготовлення малтеру (розчину). А мала вона дуже криві, негарні ноги і не могла на них ходити, а тільки їздила на коні.
 
Охороняло її замкове військо. Кожного вечора давла війську наказ вишикуватись і роздягтися. Потім проходила перед вояками і вибирала собі одного з них, проводила з них, проводила з ним ніч, а понад ранок того вояка ввбивала, аби нікому не прозрадився, яка вона в ліжку і які в неї негарні ноги.
 
Чутки про це дійшли й до короля Матяша. Він переодягся простим вояком і пішов у військо Поган-дівки. На ніч вона вибрала його. Але він її перехитрив: уранці встав раніше неї і злякалася, через підземний хід втекла у ліс і далі — в гори, маючи намір сховатися за Карпатами. Та король Матяш погнався за нею. Догнав у тих місцях, де тепер Чорноголова, і зрубав їй голову. Голова покотилася грунком і почорніла, як головня.
 
—  Йой, чорна голова! — крикнули люди, як увиділи.
 
З часом на тому місці виросло село, його назвали Чорноголова.
 
 
  Дорога на Чорноголову

 
Категорія: Закарпатські легенди, повір'я, казки, бувальщина та небилиці з народної криниці | Переглядів: 1195 | Додав: Tetjana | Теги: легенди Закарпаття