Розробки  уроків


5 клас

* * *

Діти вже встигли звикнутися з думкою, що всі казки мають щасливу кінцівку. Тому і вирішила взяти для уроку позакласного читання саме цю казку Оскара Уайльда. Дійсно, не всі учні прочитали її повністю. Значна частина чудово справилася із завданням. На уроці було цікаво і дітям, і мені. На цей урок запросила і вчительку початкових класів, яка із хвилюванням і гордістю спостерігала за роботою своїх вихованців.

       -  ОС  "Серце Карлика".

6 клас

       -  Презентація. Міфологічні герої на карті зоряного неба.

       -  ОС "Родовід богів грецької міфології".

* * *         -  ОС "Душевний стан Тома".

7 клас

На  мою думку, уроки за творчістю М. В. Гоголя доцільно проводити російською мовою, щоб краще, яскравіше виділялися вплетіння українського фольклору, щоб учні засвоїли поняття  про екзотизми і мали можливість переконатися, що творчість М. Гоголя - втілення зв'язку двох великих культур - російської та української, міцно пов'язаних походженням та історичною долею. 


Цей відкритий урок я розробила і вперше провела, коли в школі ще не було комп’ютерів. Урок проводився разом із 7-Б  та  9-Б  класами. У сьомому  класі це був перший урок за творчістю Гоголя, а для дев’ятикласників — урок позакласного читання (дату можна і перенести).

Через декілька років знову повернулася до цієї теми. Але кращого уроку не вийшло.

Правду кажуть, що урок «народжується». І лише тоді він буде вдалим, якщо докласти багато зусиль  і  обов’язково додати частинку своєї душі.

8 клас

       - Презентація до уроку.

        -  Таблиці.

        -  Cонети Петрарки №№ 8 - 16. MP3

             Є примітки до сонетів № 15, № 16.

           -  Сонети Петрарки. Вступне слово. МР3


(Про першу зустріч Ф. Петрарки з Лаурою, про її сім'ю, про подружнє життя і смерть; дається характеристика "Книги пісень". Читає російською мовою Віталій Толубєєв.)

      - Ференц Ліст. Мрії любові (Грёзы любви). Сонети Петрарки. МР3

9 клас

  • Захист творчого проекту. Мотиви самотності, песимізм лірики М. Лермонтова
       -  Конспект уроку. 

10 клас            

11 клас